JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Sparťan 2022

Kategória: Školský internát
Uverejnené: utorok, 10. máj 2022

Dňa 5. 5. 2022 sa v čase o 19.00 hod. uskutočnil v telocvičniach SOŠ technickej III. ročník populárnej súťaže  „SPARŤAN  INTERNÁTU.“ Súťažilo sa na celkový čas splnenia všetkých disciplín: preskokov cez prekážky, lezenie na lezeckej stene, práca s loptou, prenášanie bremena, streľby z airsoftovej zbrane na terč. Medzi dievčatami uvedenú trasu zvládla najrýchlejšie Mária Hovancová, druhá skončila Alexandra Janoščíková a tretia Vladimíra Bekešová. Veľký boj zviedli aj chlapci, kde rozhodovali doslova desatiny sekundy. Na treťom mieste skončil Matúš Švec, druhý Mojmír Žilecký a víťazom sa stal Šimon Fečko. Poďakovanie patrí aj temperamentným divákom, ktorí povzbudzovali súťažiacich potleskom a aj výbornou  hudbou. Neopakovateľná  atmosféra a výkony súťažiacich, len potvrdili to, že záujem o Sparťana rastie z roka na rok. Tešíme sa nabudúce. fotogaléria: http://sost-po.sk/internat/index.php/galeria?id=29:spartan-2022

Prednáška o kybernásilí a kyberšikane

Kategória: Školský internát
Uverejnené: štvrtok, 05. máj 2022

Dňa 3. 5. 2022 sa v školskej knižnici konala prednáška na tému kybernásilia a kyberšikany. Dnes veľmi aktuálna téma zaujala všetkých prítomných a po zhliadnutí inštruktážneho filmu sa rozprúdila živá diskusia. Študenti vyjadrili svoje skúsenosti s používanými aplikáciami, slúžiacimi na komunikáciu (INSTAGRAM, Tik Tok... ). Uvedomovali si že intimita na internete je prvoradá. Nie všetko na NETE  je také, ako to na prvý pohľad vyzerá. Zaujal aj hosť, ktorý profesionálne pracuje s uvedenými aplikáciami.

  

Internát - Ruská Nová Ves 5:2

Kategória: Školský internát
Uverejnené: piatok, 29. apríl 2022

Vo štvrtok 28. apríla sme odohrali ďalší dobrý zápas, tentokrát s Ruskou Novou Vsou. Výsledkom i herne podali naši chlapci výborný výkon. Gólovo sme sa presadili hneď v úvode stretnutia, keď po individuálnej akcii skóroval Haluška. Ruská Nová Ves dokázala odpovedať po ojedinelej štandardnej situácii na 1:1. To však neovplyvnilo našu hru a po góloch Drugu sme polčas vyhrali 3:1. V druhom dejstve hostia prestriedali, my sme pokračovali v dobrom výkone a zápas sme dotiahli do víťazného konca 5:2. Internát: Timko, Fečko, Šulík, Pavlík, Kaleta, Novák, Kramár, Druga, Švec, Dovičák, Pančák, Andrejco. Góly: Haluška 3, Druga 2. 

Strelecká súťaž

Kategória: Školský internát
Uverejnené: streda, 27. apríl 2022

Dňa 26. 4. 2022 sa v malej telocvični SOŠ technickej, uskutočnila strelecká súťaž našich internátnych študentov. Strieľalo sa na kovový padací terč a súťaž bola až do posledných výstrelov veľmi dramatická. Medzi chlapcami sa na 1. mieste umiestnil Sebastián Michalko, na 2. mieste skončil Tsonynents Evgenii a trojicu uzatváral Erik Dovičák. Medzi dievčatami zvíťazila Anna Goriščákova a druhá bola Stanka Bujňáková. Víťazi boli odmenení sladkosťami. Predovšetkým sa ale všetci účastníci zabavili a zmysluplne strávili voľný čas.