• 3349 K technik drevostavieb
  Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
 • 3693 K technik energetických zariadení budov
  Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
 • 2447 K mechanik hasičskej techniky
  Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
 • 3678 H inštalatér
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
 • 3661 H murár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
 • 3663 H tesár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

Európsky týždeň BOZP – naše aktivity.

Počas veľkej prestávky od 10:00 do 10:40 hod. si žiaci, ale aj vyučujúci prezreli príručky a brožúry na tému BOZP, lekárničky, niektoré osobné ochranné pracovné prostriedky, skúšali si svoje vedomosti formou testu v predpisoch, svoj postreh v hľadaní porušenia bezpečnosti na grafickom obrázku, skladali pexeso v bezpečnostnými značkami, učili sa správne zdvíhať bremeno, Rautekov vyslobodzovací hmat pri vyťahovaní zraneného sediaceho človeka napr. z auta. No a popri tom všetkom si pochutili na sladkých odmenách a výbornom čajíku.

Vo štvrtok 24.10.2019 od 7:50 do 11:00 hod. prišli medzi nás žiaci tretieho ročníka zo Strednej zdravotníckej školy Prešov pod vedením PhDr. Goreckej. Našim žiakom predviedli kardiopulmonálnu resuscitáciu (KPR) dospelého človeka a malého dieťaťa, Gordonov úder a Heimlichov manéver (prvú pomoc pri dusení), ošetrovanie rán, prenášanie zraneného, stabilizovanú polohu a pomocou zázračných okuliarov aj simuláciu pocitu a pohľadu opitého človeka. Naši žiaci z teoretického aj praktického vyučovania si vyskúšali všetky predvedené ukážky. Prišli na to, že jednoducho sa hovorí o prvej pomoci ale ťažko sa uskutočňuje.

Veríme, že táto osveta prispeje k k lepšiemu uvedomeniu si dodržiavania pravidiel BOZP a k tomu, aby sme pri nehode alebo úraze vedeli podať aspoň laickú prvú pomoc a zavolať záchranku. Život a zdravie je vzácny dar a treba si ho chrániť.

Srdečne ďakujeme Ing. Pacindovi a Ing. Sabolovi, PhDr. Goreckej a žiakom SZŠ za , Bc. Dujčákovej, Ing. Príhodovi Martinovi a žiakom – za pomoc pri príprave ukážok, fotení  a prehrávaní videí.

Ing. Jana Halagová

FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek             

 

 

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

      Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

 

             progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

 

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e               

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

 

  

 

 

Online

We have 47 guests and no members online