• 3349 K technik drevostavieb
  Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
 • 3693 K technik energetických zariadení budov
  Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
 • 2447 K mechanik hasičskej techniky
  Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
 • 3678 H inštalatér
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
 • 3661 H murár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
 • 3663 H tesár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

Návšteva knižnice

Deň PSK si študenti I.B pripomenuli návštevou Štátnej vedeckej knižnice v Prešove.

Ďakujeme za cenné informácie o možnostiach, ktoré knižnica ponúka.

Mgr. Lýdia Repeľová

 

Návšteva prešovskej Galérie pri príležitosti Dňa Prešovského samosprávneho kraja

Dvanásty november a jeho popoludňajší čas sa stal netradičným aj pre 1.A triedu.

Navštívili sme prešovskú Galériu, kde sme mohli spoznať a obdivovať obrazy maliarov so sakrálnou (duchovnou) a roľníckou tematikou či miniatúry rôznych netradičných drevených, sádrových a železných výrobkov, ktoré mali nepravidelný tvar.

Tešíme sa a dúfame, že aj na budúci školský rok budeme môcť, v rámci Dňa Prešovského samosprávneho kraja, vidieť rôzne hodnotné umelecké predmety či obrazy alebo sa zúčastníme iných kultúrnych podujatí, vďaka ktorým viac spoznáme naše krajské mesto.

 

Mgr. Ivana Sekeráková

Rozhoduj o Európe

Dňa 6. novembra o 9:00 sa členovia žiackej školskej rady našej školy zúčastnili akcie  „Rozhoduj o Európe“. Bolo to simulované zasadnutie Rady EÚ v budove Úradu PSK. Tejto akcie sa zúčastnilo 20 študentov z 12 stredných škôl a gymnázií Prešovského kraja. Cieľom tejto akcie bola simulácia fungovania Rady EÚ. Členovia našej ŽŠR zastupovali jednotlivé krajiny:

Ondrej Regeci – Litva

Martin Čajka – Portugalsko

Soňa Fialková – Poľsko

Šimon Holoďák – Nemecko

Jozef Križalkovič – Slovinsko

Témou tohto zasadnutia bolo opätovné využívanie vody. Napriek tomu že každý žiak reprezentoval inú krajinu, vedeli sme nájsť cestu k spoločnému cieľu.

Ďakujeme za pozvanie bolo to veľmi prínosné niečo takéto zažiť.

Kolektív ŽŠR

12. november 2019 Deň PSK

Imatrikulácia prvákov

Dňa 29.10.2019 sa na našej škole konala Slávnosť Imatrikulácie žiakov prvého ročníka. Imatrikuláciu svojim príhovorom otvorila riaditeľka školy Ing. Janka Galdunová. Po príhovore a otvorení imatrikulácie nasledovala oficiálna časť, kde p. zástupca pre praktické vyučovanie Bc. Peter Oslovič pasoval žiakov zvláštnou vodováhou, ktorá je typická pre každý odbor. To preto, aby žiaci mali rovný charakter, neváhali a s radosťou do školy chodili.  Po pasovaní žiakov a zložení sľubu, skladali imatrikulačný sľub aj p. riaditeľka Ing. Janka Galdunová a p. zástupca pre teoretické vyučovanie Ing. Pavol Matis.

Po oficiálnej časti nasledovala časť zábavná, kde si členovia žiackej školskej rady pripravili pre prvákov zopár úloh, ktoré museli splniť. Žiakom pomáhali aj ich triedni učitelia a majstri odbornej výchovy.

Milí prváci, prajeme vám veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

Kolektív ŽŠR

FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek             

 

 

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

      Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

 

             progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

 

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e               

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

 

  

 

 

Online

We have 68 guests and no members online