• 3349 K technik drevostavieb
  Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
 • 3693 K technik energetických zariadení budov
  Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
 • 3778 K technik informačných a telekomunikačných technológií
  Študijný odbor pripravuje žiakov na samostatne vykonávanie činnosti spojených s poskytovaním telekomunikačných služieb, prenájmom koncových zariadení, odbytom a účtovaním telekomunikačných úhrad.
 • 2447 K mechanik hasičskej techniky
  Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
 • 3678 H inštalatér
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
 • 3661 H murár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
 • 3663 H tesár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

Zápis do učebných odborov

Zápis prijatých žiakov do trojročných učebných odborov (inštalatér, murár a tesár) v šk. roku 2016/2017 sa uskutoční v pondelok 02. 05. 2016 od 8.00 h do 16.00 h v malej zasadačke SOŠ technickej v Prešove.

Zápis žiakov v odbore stavebná výroba je naplánovaný na stredu 04. 05. 2016 na sekretariáte SOŠ technickej v Prešove v čase od 13.00 h do 16:00 h.

Nezabudnite si so sebou priniesť Zápisný lístok.

Tešíme sa na Vás.

Anglický kvíz

V pondelok 25. apríla 2016 sa počas siedmej vyučovacej hodiny uskutočnila súťaž pod názvom Anglický kvíz v Malej zasadačke, ktorej sa zúčastnilo osem tímov, dvojíc z týchto tried I.A, I.B, II.A, II.B, II.C, III.A, III.D - 2x. Obsahom kvízu boli vedomosti o anglicky hovoriacich krajinách, o ich zvykoch, obyvateľstve, symboloch, oficiálnom jazyku, pamiatkách a histórii.
 
Víťazmi kvízu sa v záverečnom rozstrele stáli tieto tímy:
 
1. miesto - II. B, Daniela Lukačovská, Klaudia Štempecová,
2. miesto - II. C, Ján, Bekeč, Kristián Marton,
3. miesto - I. A, Patrik Bobaľa, Adam Jurašovský.
 
Viťazom srdečne blahoželáme.
PK CJ

Damián a Róbert reprezentovali školu na Majstrovstvách Českej republiky s medzinárodnou účasťou

Žiaci našej školy Damián Bašista a Róbert Hudák z II.C triedy odboru technik drevostavieb obsadili na Majstrovstvách Českej republiky s medzinárodnou účasťou 5. miesto. 

Súťaž sa konala od 20. do 22. apríla 2016 v areáli BVV Brno v čase konania stavebného veľtrhu.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Fotogaléria: Damián a Róbert reprezentovali školu na Majstrovstvách ČR

Ján a Marko Baluchovci na Slovensku štvrtí.

V dňoch 12. - 13. 04. 2016 Ján Balucha a Marko Balucha reprezentovali našu školu na Majstrovstvách Slovenska v bedmintone žiakov stredných škôl. Víťazi krajských majstrovstiev si to "rozdali" v Liptov aréne ( Liptovský Mikuláš) o titul najlepších družstiev na Slovensku.
Osem zúčastnených družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín. Naše družstvo bolo žrebom pridelené do B skupiny spolu s Gymnáziom B. Hronca Bratislava, Gymnáziom Hnúšťa a SOŠ technickou Šurany. Turnaj sme začali výborne kedy Baluchovci porazili zástupcov bratislavského a nitrianskeho kraja zhodne 3:0. O prvé miesto v skupine bojovali s gymnáziom Hnúšťa, ale toto družstvo bolo nad naše sily a po prehre 0:3 sme v skupine skončili na druhom mieste, čo nám zabezpečilo boj o bronzové medaily, čo by bol pre naše družstvo fantastický úspech.
V súboji o konečné 3. miesto sme sa stretli s gymnáziom Ľ. Štúra z Trenčína, ktorému sme po tuhom boji podľahli 2:1 a obsadili sme tak nepopulárne 4. miesto. 
Ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy a aj štvrté miesto na Slovensku je vynikajúci úspech.

Súťaž Úsmev pre strom

SOŠ technická sa zapojila do súťaže Úsmev pre strom, ktorá trvá od 02.09.2015 a ukončí sa 30.04.2016 a je určená pre základné a stredné školy na Slovensku.

Podmienkou účasti v súťaži je zapojenie sa do dvoch povinných aktivít a to:

Zbieraj a recykluj - zber papiera

Zasaď strom - Park Harmony

V rámci tejto súťaže bolo v areáli školy vysadených 50 smrekových sadeníc.

 

FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek                  

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

       Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

  

progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

Online

We have 10 guests and no members online