• 3349 K technik drevostavieb
    Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
  • 3693 K technik energetických zariadení budov
    Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
  • 3778 K technik informačných a telekomunikačných technológií
    Študijný odbor pripravuje žiakov na samostatne vykonávanie činnosti spojených s poskytovaním telekomunikačných služieb, prenájmom koncových zariadení, odbytom a účtovaním telekomunikačných úhrad.
  • 2447 K mechanik hasičskej techniky
    Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
  • 3678 H inštalatér
    Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
  • 3661 H murár
    Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
  • 3663 H tesár
    Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

Súťaž zručnosti Mladý remeselník 2015/2016

V dňoch 11. - 12. 11. 2015 sa uskutočnil ďalší ročník súťaže zručnosti Mladý remeselník 2015/2016. Najlepší remeselníci postupujú na celoslovenskú súťaž Skills Slovakia.

V celkovom poradí v súťaži Mladý remeselník v odbore stolár obsadila SOŠ technická v Prešove 1. miesto.

Poradie:

1. Tomáš Dziak, SOŠ technická  Prešov

2. Rastislav Hrebík, SOŠ technická  Stará Ľubovňa

3. Miroslav Dobák, SOŠ technická Michalovce

V odbore murárprvenstvo získala SOŠ technická v Košiciach.

Poradie:

1. SOŠ technická Košice (Richard Horváth a Ladislav Pataki)

2. SOŠ v Starej Ľubovni (Michal Compeľ a Lukáš Duračinský)

3. SOŠ technická Prešov (Peter Biroš a Juraj Galdun)

na Skills Slovakia postupujú ďalej okrem prvých troch družstiev aj  SOŠ polytechnická v Humennom a SOŠ v Kráľovskom Chlmci 

Cenu sponzora Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o. získala ZSB Tarnow Poľsko.

 

 

               
Fotogaléria:www.facebook.com/sostechnicka

Vyhodnotenie v odbore murár:

Mladý remeselník 2014/2015 

1. miesto SOŠ technická Prešov, Dominik Rákaš a Roman Rakaš

2. miesto SOŠ stavebná Žilina, Matej Kvočka a Michal Baránek

3. miesto SOŠ technická Košice, Richard Horváth a Ladislav Patak

=====================

Vyhodnotenie v odbore stolár:

1. miesto SOU a SOŠ Hluboš, ČR, Štepán Šatava

2. miesto SOŠ technická Michalovce, Miroslav Dobák

3. miesto SOŠ technická Prešov, Martin Pyrž

Mladý remeselník 2013/2014

Výsledky v odbore STOLÁR:

1. miesto SOŠ technická v Michalovciach (Lukáš Koščák)

2. miesto SOŠ technická v Starej Ľubovni (Dávid Sekelský)

3. miesto SOU v Hluboši, Česká republika (Štepán ŠATAVA)

4. miesto:

SOŠ Andyho Warhola v Medzilaborciach, SOŠ technická v Prešove, Stredná priemyselná škola v Prešove.

Výsledky v odbore MURÁR:

1. miesto SOŠ polytechnická v Humennom

2. miesto Spojená škola v Bardejove

3. miesto SOŠ v Starej Ľubovni

3. miesto SOŠ technická v Prešove

4. miesto:

SOŠ v Nitre, SOŠ v Poprade SOŠ v Michalovciach, ZSB v Tarnove (PL)

 

 

Pozývame Vás na súťaž zručnosti Mladý remeselník v dňoch 06. - 07. februára 2014. V tomto ročníku sa bude súťažiť v odboroch murár a stolár.

STOLÁR

Propozície:

Propozície súťaže - stolár /.docx

Sklápacie schodíky 3D pohľad /.pdf

Sklápacie schodíky - rozmery dielov/.pdf

 MURÁR

 Propozície

Propozície súťaže v odbore murár /.docx

Tabuľka /.pdf

Rovná stena

Vyhotovenie rohu priečky so zošikmenou stenou /.pdf

 

Výsledky súťaže zručnosti Mladý remeselník 2012/2013 v odbore stolár:

1. SOU, Hluboš (Petr Houdek), ČR

2. SOŠ technická, Prešov (Richard Kipikaša)

3. SOŠ a SOU, Beroun - Hlinky (Michal Jeřábek), ČR

Výsledky súťaže zručnosti Mladý remeselník 2012/2013 v odbore murár:

1. SOŠ Jarmočná 108, Stará Ľubovňa (Tomáš Grech a Dávid Malast)

2. SOŠ polytechnická, Humenné (Michal Kužma a Matúš Novosad)

3. SOŠ technická, Prešov  (Martin Polák a Marián Sivák)

Súťaže sa zúčastnilo 7 družtiev a na štvrtom mieste skončili:

Zespól Szkól Budowlanych, Tarnow

SOŠ, Bratislava

SOŠ, Poprad

SOŠ SzKI, Nové Zámky

 

Súťaž zručnosti žiakov Mladý remeselník 2012/2013


Propozície súťaže 

odbor: stolár 


Kreslo na opaľovanie-list1.pdf

Kreslo na opaľovanie-list2.pdf

 

 



VÝSLEDKY SÚŤAŽE ZRUČNOSTI MLADÝ REMESELNÍK 2011/2012
8.12.-9.12.2011 

V účebnom odbore murár: 

1. miesto Stredná odborná škola technická PREŠOV (Jozef Mikula a Vladislav Siňar) 
2. miesto Stredná odborná škola polytechnická HUMENNÉ (Jakub Salaj a Jan Kočan) 
3. miesto Stredná odborná škola stavebná BANSKÁ BYSTRICA (Vojtech Babiak a Marek Koštial) 

V účebnom odbore stolár: 

1. miesto Stredná odborná škola technická PREŠOV (Martin DUFALA) 
2. miesto SOŠ a SOU BEROUN - HLINKY (Ján SIMON) 
3. miesto Súkromná SOŠ BARDEJOV (Kristián POLONYI) 

v účebnom odbore montér suchých stavieb: 

1. miesto Stredná odborná škola technická PREŠOV (Maroš KUNDEK a Milan STOLARÍK) 
2. miesto Stredná odborná škola technická LUČENEC (Andrej KOŠTIAL a Ernest BOGDAN) 
3. miesto Stredná odborná škola technická PREŠOV (Róbert FEDOR a Peter ELIÁŠ) 


Dni otvorených dverí spojené so súťažou zručnosti "Mladý remeselník 2011/2012".
V dňoch 8. - 9.12. 2011 nás čaká obľúbená súťaž zručnosti Mladý remeselník. Tento rok sa bude súťažiť v učebných odboroch stolár, murár a montér suchých stavieb. Stredná odborná škola technická ponúka možnosť v tomto termíne získať všetky informácie o štúdiu i samotnej škole pri návšteve školy v rámci "Dňoch otvorených dverí" Všetkých rodičov, žiakov 9. ročníkov a záujemcov o štúdium na našej škole srdečne pozývame. 

VÝSLEDKY SÚŤAŽE ZRUČNOSTI MLADÝ REMESELNÍK 2010/2011
25.1.-26.1.2011 

V účebnom odbore murár: 
1. miesto Stredná odborná škola polytechnická HUMENNÉ (Tomáš Ľonc a Peter Rajňak) 
2. miesto Stredná odborná škola technická PREŠOV (Miroslav Stredňak a Rudolf Šebeš) 
3. miesto Stredná odborná škola stavebná BANSKÁ BYSTRICA (Vojtech Babiak a Marek Koštial) 

V účebnom odbore stolár: 
1. miesto Stredná odborná škola technická PREŠOV (Martin Dufala a Michal Vaško) 
2. miesto Stredná odborná škola technická STARÁ ĽUBOVŇA (Patrik Ilkovič a Michal Dudiak) 
3. miesto Stredná odborná škola Andyho Warhola MEDZILABORCE ( Lukáč Čerňa a Tomáš Mican ) 

V účebnom odbore tesár súťažili len žiaci SOŠt: 
1. miesto Ján Ivanecký a Šimon Kazimír 
2. miesto Jakub Smetanka a Martin Šoltís 
3. miesto Dominik Biroš a Juraj Frimer 

Naši sponzori

left left left left left
left left left left left
left left left left left
left left left left left
left left left left
FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek             

 

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

       Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

  

progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

Online

Práve tu je 14 návštevníkov a žiadni členovia on-line