• 3349 K technik drevostavieb
  Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
 • 3693 K technik energetických zariadení budov
  Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
 • 2447 K mechanik hasičskej techniky
  Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
 • 3678 H inštalatér
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
 • 3661 H murár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
 • 3663 H tesár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

OZNAM

Triedne aktívy ZRPŠ

Dňa 24. 10. 2019 o 16.00 h sa uskutočnia tredne aktívy ZRPŠ.

MAJSTRI SNOV MYMACHINE 2018/2019

V utorok 18.6.2019 sa Stredná odborná škola technická zúčastnila na vyhodnotení vzdelávacieho programu MyMachine Slovakia 2019 - podpora tvorivého myslenia detí a mládeže pod vedením majstra odbornej výchovy Ing. Patrika Jacka, PhD. Žiaci zhotovili skutočný prototyp upratovacieho stroja Stevie v spolupráci s deťmi, ktoré ho vymysleli a s vysokoškolákmi, ktorí navrhli dizajn.
 
Žiaci strednej odbornej školy, technického zamerania videli, akú nenahraditeľnú úlohu majú v procese návrhu výrobku a získali praktické skúsenosti z výroby prototypu:
Učili sa, že v mnohých prípadoch môžu pomôcť vylepšiť dizajn od inžinierov.
Učili sa, ako komunikovať svoje návrhy na uľahčenie alebo vylepšenie výroby.
Učili sa, že ich zručnosti sú dôležitým a významným prínosom pri materializácii myšlienky a vytváraní pridanej hodnoty.
Žiaci získali praktické skúsenosti z výroby prototypu vynálezu, rozvíjali si schopnosť hľadať nové riešenia a prekonávať konštrukčné prekážky. 
Stredoškoláci, ktorí sa najviac podieľali na projekte, odprezentovali zhotovený prototyp na akademickej pôde TU v Košiciach, kde boli aj ocenení certifikátmi a do talóna pribudla aj cena MAJSTRI SNOV MYMACHINE 2018/2019.
Tento projekt mohol vzniknúť vďaka Karpatskej nadácii.
FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek             

 

 

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

      Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

 

             progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

 

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e               

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

 

  

 

 

Online

Práve tu je 45 návštevníkov a žiadni členovia on-line