• 3349 K technik drevostavieb
  Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
 • 3693 K technik energetických zariadení budov
  Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
 • 2447 K mechanik hasičskej techniky
  Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
 • 3678 H inštalatér
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
 • 3661 H murár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
 • 3663 H tesár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

Exkurzia v závode Panasonic Stará Ľubovňa.

18. 10. 2017 sme so žiakmi II.B (odbor TITT, TEZB) a I.UE navštívili a pozreli si automatizovanú výrobu elektronických obvodov v závode Panasonic v Starej Ľubovni. Naši veľmi príjemní sprievodcovia – zamestnanci firmy nám vysvetlili najskôr pravidlá bezpečnosti, hlavne čo sa týka najmä elektrostatického výboja (ESD – Electrostatic Discharge), pretože tento by mohol zničiť elektronické obvody. Takže sme si na nohy obuli návleky a pokúsili sa prejsť cez detektor elektrostastického náboja. Vysvetlili nám, že všetci pracovníci majú špeciálne oblečenie a obuv a keď prichádzajú do výroby musia prejsť cez toto kontrolné pracovisko. Robotizované pracoviská osadzujú súčiastky do pripravených plošných spojov. Ide o súčiastky vývodové – radiálne, axiálne a bezvývodové. Súčiastky sa na plošnom spoji automatom spájkujú napr. spájkovacou vlnou, pretavením spájkovacej pasty, prípadne ručným spájkovaním. Po každom vykonanom úkone sa robí kontrola v rámci danej automatizovanej linky, aby boli vyrobené elektronické obvody spoľahlivé. Samozrejme, že sú niektoré súčasti týchto obvodov, ktoré nedokáže osadiť automat a osadzujú ich pracovníci. Pracovníci kontrolujú aj obvody, ktoré automatickou kontrolou neprešli. V závode vyrábajú obvody pre veľkých zákazníkov napr. v oblasti kuchynskej techniky, ručného náradia, automobilov, wifi techniky... Prezradili nám, že budú rozširovať výrobu a budú potrebovať šikovných mladých ľudí.  Ak Vás zaujímajú ďalšie informácie, spýtajte sa spolužiakov, určite sa s Vami radi podelia o svoje zážitky.

FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek             

 

 

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

      Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

 

             progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

 

 

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e               

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

 

 

Online

Práve tu je 11 návštevníkov a žiadni členovia on-line