• 3349 K technik drevostavieb
  Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
 • 3693 K technik energetických zariadení budov
  Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
 • 2447 K mechanik hasičskej techniky
  Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
 • 3678 H inštalatér
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
 • 3661 H murár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
 • 3663 H tesár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

Výsledky III. ročníka súťaže DHZ o Pohár riaditeľa školy

V piatok 23. 06. 2017 sme v športovom areáli SOŠ technickej v Prešove privítali 24 družstiev na III. ročníku súťaže DHZ o „Pohár riaditeľa SOŠ technickej v Prešove“. Súťažilo sa v štyroch  kategóriách. Žiaci a žiačky súťažili v štafete, dorastenci a dorastenky v požiarnom útoku. Fotografie su na FB.com/sostechnicka.

Najlepšie si poradili so štafetou žiaci z DHZ Víťaz a v kategórii žiačky si prvenstvo odnieslo DHZ Bystré.

Ďalšie poradie:

Žiaci:

I.  DHZ Víťaz

II. DHZ Bystré

III. DHZ Prešov

IV. DHZ Hrabkov

V. DHZ Kojatice

Žiačky:

I.  miesto: DHZ Bystré

II. miesto: DHZ Kojatice

 

 V požiarnom útoku s najlepším časom 16,58 zaslúžene zvíťazili dorastenci z DHZ Ďačov, na druhom mieste skončili chlapci z Bajerova II s časom 16,92 a tretie miesto obsadili Hubošovce  (17,66).

I. DHZ Ďačov

II. DHZ Bajerov II

III. DHZ Hubošovce

Ďalšie poradie:

DHZ Chmiňany 18,36; SOŠ technická I 18,47; DHZ Bajerov I 19,08; DHZ Bzenov 20,46; DHZ Hendrichovce I 21,84; DHZ Sedlice 22,56, SOŠ technická II NP; DHZ Lipovce NP a DHZ Hendrichovce II NP. Vysvetlivky: NP- neplatný pokus.

Požiarny útok v kategórii dorastenky najlepšie zvládli dievčatá z DHZ Svinia s časom 22,29 pred DHZ Hubošovce (22,43) a tretie miesto obsadilo družstvo DHZ Lemešany (23,15).

Celkové poradie v kategórii dorastenky:

 

I.                   DHZ Svinia

II.                  DHZ Hubošovce

III.                DHZ Lemešany

IV.                DHZ Chmiňany (25,37)

V.                  DHZ Pušovce (29,70)

Ďakujeme všetkým zúčastneným družstvám, rozhodcom a organizátorom tejto vydarenej súťaže.

 

 

FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek             

 

 

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

      Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

 

             progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

 

 

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e               

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

 

 

Online

Práve tu je 51 návštevníkov a žiadni členovia on-line