• 3349 K technik drevostavieb
  Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
 • 3693 K technik energetických zariadení budov
  Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
 • 2447 K mechanik hasičskej techniky
  Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
 • 3678 H inštalatér
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
 • 3661 H murár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
 • 3663 H tesár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

OZNAM

Triedne aktívy ZRPŠ

Dňa 24. 10. 2019 o 16.00 h sa uskutočnia tredne aktívy ZRPŠ.

Okresné kolo v stolnom tenise

Dňa 16.10.2019 prebehlo v malej telocvični ZŠ na ulici Sibírskej v Prešove Okresné kolo žiakov stredných škôl v stolnom tenise. Zúčastnilo sa ho 10 družstiev rozdelených do troch skupín. V dvoch skupinách bolo po troch družstvách a jednu skupinu tvorili štyri družstvá a práve túto skupinu nám žreb pridelil. Do ďalších bojov postupovali z každej skupiny prvé dve družstvá.

Družstvo SOŠ technickej, tvorené študentmi  J. Krížom II.B, M. Gladičom a A. Kočišom z II.D. V úvodnom meraní síl podľahli chlapci Gymnáziu J. A. Raymana  pomerom 0:4, potom si poradili s SOŠ dopravnou s konečným výsledkom  4:1  a v boji o druhé postupové miesto v skupine tesne podľahli SOŠ gastronómie a služieb 3:4 a obsadili tak v skupine nepostupové  tretie miesto.

Napriek tomu by som chcel chlapcom poďakovať za bojovný výkon.

Mgr. Jozef Košút

 

Svetový deň zdravej výživy

Svetový deň zdravej výživy sa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku  založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo v roku 1945. Aj na našej škole bol tento deň venovaný zdravej výžive. Cez veľkú prestávku mohli žiaci a kolegovia ochutnať zdravé potraviny a výborný čaj. Na hodinách sa počas dňa konali aktivity spojené s touto problematikou. Žiaci vytvárali potravinovú pyramídu, počítali svoj BMI index a vytvárali vzorové jedálničky tak, aby splnili svoj denný limit príjmu kalórií. Aktivity sa žiakom páčili, našou snahou bolo poukázať na možnosti zdravého stravovania a motivovať ich k zmene stravovacích návykov.

Martina Nováková, Peter Zusko

 

Mladý záhradník

V rámci činnosti krúžku Mladý záhradník v mesiaci október bolo v areáli školy vysadených 6 smrekov obyčajných, 2 moruše biele a 4 duby.

Peter Prihoda

Triedne aktívy ZRPŠ

Dňa 24. 10. 2019 o 16.00 h sa uskutočnia tredne aktívy ZRPŠ.

Deň zdravej výživy

Žiacka školská rada a koordinátor zdravého životného štýlu pri príležitosti Dňa zdravej výživy pozývajú žiakov a kolegov 16. 10. 2019 od 10.20 h do vestibulu školy (pri bufete) na zdravú desiatu. Bude sa podávať ovocie, zelenina a výborný čaj. Tešíme sa na všetkých.

FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek             

 

 

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

      Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

 

             progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

 

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e               

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

 

  

 

 

Online

Práve tu je 41 návštevníkov a žiadni členovia on-line