• 3349 K technik drevostavieb
  Štúdium je zamerané na získanie vedomostí a zručností pre komplexnú realizáciu drevodomov. Príprava je orientovaná na výrobu, montáž a kompletizáciu jednotlivých drevených konštrukcií.
 • 3693 K technik energetických zariadení budov
  Tento študijný odbor pripravuje kvalifikovaných stredných technických odborníkov pre oblasť stavebníctva a energetiky budov v nadväznosti na montáž, údržbu a opravu energetických zariadení na: plyn, elektrinu, obnoviteľné zdroje energie.
 • 2447 K mechanik hasičskej techniky
  Študijný odbor pripravuje žiakov na riadenie, obsluhu, opravu a kontrolu stavu hasiacich strojov a požiarnej techniky.
 • 3678 H inštalatér
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný spájať rôzne potrubia, montovať a demontovať kanalizačné i vodovodné potrubia, ústredné vykurovanie, osadzovať rôzne armatúry a vykurovacie telesá.
 • 3661 H murár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný murovať, omietať, betónovať, zhotovovať obklady a dlažby, izolácie, búracie práce a vie vykonávať údržbu a opravy rôznych stavieb, pozná základy práce s počítačom a zásady zakladania firmy a drobného podnikania.
 • 3663 H tesár
  Absolvent je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný opracovať drevo ručne a strojovo, zhotovovať rôzne spoje, jednoduché tesárske konštrukcie (rebríky, kozy, schody, obklady, podlahy), navrhnúť ploty, krovy, položiť strešnú krytinu, vyhotoviť debnenia, montáž + demontáž lešenia a ohradenia.

COVaPskolanew

Regionálne kolo súťaže zručnosti - 33 spracúvanie dreva

V Spišskej Novej Vsi sa 22. 03. 2018 konalo regionálne kolo súťaže zručnosti pre odbory - 33 spracúvanie dreva. V kategórii jednotlivcov získal prvé miesto žiak našej školy Branislav Fiľakovský. V kategórii družstiev získala SOŠ technická v Prešove (Branislav Fiľakovský a Roman Kahanovský) druhé miesto. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Fotogaléria na facebooku

 

 

Súťaž v predpisoch BOZP.

20.3.2018 sa uskutočnil 5. ročník školského kola súťaže v predpisoch BOZP. Do súťaže sa zapojilo 40 žiakov našej školy. Vedomosti si overili testom, praktickými ukážkami a ústnou odpoveďou na jednu otázku (vylosovanú z 50 otázok). Prví traja súťažiaci postupujú do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 3. až 4. mája v Tatranskej Lomnici. Ďakujeme všetkým za účasť a víťazom srdečne blahoželáme.

Víťazi školského kola:

1.miesto: Ľubomír Mikula II.A – TEZB

2.miesto: Martin Čajka II.A – TEZB

3.miesto: Lukáš Kollár III.A – TEZB

Naše poďakovanie patrí sponzorom, ktorí podporili našich súťažiacich žiakov hodnotnými cenami. Sú to spoločnosti:

Uvex Safety SK k.s., Vokup Klim s.r.o.,  Slovenský elektrotechnický zväz – Komora elektrotechnikov Slovenska, ATH-PO s.r.o. - protipožiarna ochrana, BOZPO s.r.o. Prievidza,  GOHR s.r.o., Rodičovská rada pri SOŠ technickej, SOS elektronic s.r.o., zástupca pre odborný výcvik Bc. Oslovič.

Súťaž Strojár - inovátor

Dňa 21. 03. 2018 sa žiaci Marián Tomáš, Juraj Kruľák, Daniel Mišenko a Martin Huňady z I.A triedy zúčastnili 5. ročníka súťaže Strojár - inovátor, ktorú usporadúva Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach. Do súťaže bolo vybraných 19 projektov zo stredných škôl z celého Slovenka, pričom 16 projektov prezentovali žiaci 4. ročníka, 1 projekt prezentoval žiak 2. ročníka a naši žiaci, ako jediní prezentovali projekt za prvý ročník. Vo veľmi veľkej konkurencii sme v internetovom hlasovaní obsadili 3. miesto, za čo sa chcem veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí dali svoj hlas nášmu projektu. Zároveň chceme poďakovať žiakom za vzornú reprezentáciu školy a prajeme im veľa úspechov do ďalšieho štúdia.

OSEMSMEROVKÁR V ANGLICKOM JAZYKU

Dňa 27. 3. 2018 (v utorok) počas 7 hodiny sa uskutoční v Malej zasadačke súťaž Osemsmerovkár v anglickom jazyku.

Záujemcovia o súťaž sa môžu prihlásiť a zapísať na nástenke školy.

Kronika, týždeň knižníc atď...

Okrem aktivity "Píšeme si vlastnú kroniku", ktorá momentálne prebieha v jednotlivých sekciách v ŠI, sa v rámci Týždňa slovenských knižníc v priestoroch našej školskej knižnice konala informačná 40- minútovka stretnutia so žiakmi ŠI. V rámci nej sa žiaci dozvedeli, ako je možné prostredníctvom portálu Slovenskej pedagogickej knižnice požiadať o vypracovanie rešerše, ku akým prácam sa rešerš žiada a ako môže táto knižničná služba zjednodušiť prístup k žiadanej literatúre. Žiaci si aj prakticky vyskúšali zadať požadované údaje pre dodanie tejto služby. Mgr. Matúš Tirpák

 

 

 

 

 

FaLang translation system by Faboba

SPOLUPRACUJÚCE FIRMY

   KIA   KIA Nemetschek             

 

 

raciotherm    vokupklim   Vpk - logo     pumpeg   brahama1   plynas  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drevodom orava

      Jantolak       CVTT      CVTT       hdelektronic            mukino

 

             progeCAD logo         SOFTconsult spol. s.r.o.      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt archicad logo   AUTOTRANSPORT, s.r.o.

 

 

solicad             schiertechnik logo                 logo 3e

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.

 

Online

Práve tu je 51 návštevníkov a žiadni členovia on-line